9 Temmuz 2015 Perşembe

Aşk ve Son Kullanma Tarihli Diğer Şeyler-Laura Buzo Kitap Yorumu


Çilek, uygun koşullarda saklanmazsa 7 günde bozulur. Süt, 5 günde. Karides, 4 günde. Peki aşk?

Amelia, Chris'i gördüğü anda ona vurulur. Çarpılır. Bulutların üzerindedir. Ayakları yere basmaz. Âşıktır! Ama yirmi bir yaşındaki üniversite öğrencisi Chris'in aksine Amelia'nın neredeyse on altı yaşında olması, bu "destansı aşk hikâyesini" biraz imkânsızlaştırır.


             ''Yalnız,yalnız hep hep yalnız  
                     Engin engin bir denizde yalnız''
-Yorum- 
Amelia 16 yaşındadır ve ailesine yük olmak istemediği için markette çalışmaya başlar.Markette Chris'i görür.Chris'e aşık olan Amelia hiçbir şey olmayacağını bilir ama yine de onu sevmeye devam eder.Markette iş zamanlarında hep birlikte edebiyat,feminizm hakkında konuşurlar...

Kitabın arada Amelia'nın anlatımı ile arada Chris'in günlüğünden oluşması gerçekten çok hoşuma gitti.Kitabı hiç bir beklentiyle falan başlamadım sadece d&r de görüp aldım ve gerçekten beğendim.Kitap sadece aşk değil ayrıca edebi konularada değiniyor ve bu çok hoşuma gitti.Çünkü bayadır okuduğum vıcık vıcık aşk hikayeleri gerçekten beni sıkmaya başlamıştı.Bu kitapta ne çok aşk var ne çok monotonluk bence Laura Buzo dengeyi gayet iyi sağlamış.

                 ''Yüzünden çalınmış renkleri görüyorum.
                              Çok genç ama çok yaşlı''

Ama kitabı okudukça anladım ki Amelia kadar Chirs'de çok acı çekmiş.Kitabı okurken Chris'e acımadım da değil.Ama kitabın sonu hiç beklediğim gibi olmamış.Bana ucu çok açık geldi.Ne yalan söyleyeyim kitabı bitirdiğimde ikincisi var zannettim ama yokmuş.Bilmiyorum kitap genel olarak bence gayet iyiydi.3 günde bitirdim ama sonunu pek beğenmedim.Puanım: Hiç yorum yok:

Yorum Gönder