23 Eylül 2015 Çarşamba

KVBT 12.Tur 5.Gün:Kader Kitabı-Erika Swyler (Yorum)


   Kitabın Adı: Kader Kitabı
Yazar: Erika Swyler
 Yayınevi: Martı Yayınları
Sayfa Sayısı: 448
Baskı Yılı: 2015

Simon Watson ailesinden kalma eski bir evde yaşamaktadır.Simon 7 yaşındayken bir sabah annesi elveda eder ve  gidip kendini denizde boğar.Babası da eşini kaybettikten bir süre sonra ölmüştür.Kız kardeşi Enola ise tarot okuyuculuğu yapmak için evden ayrılmıştır.

Ve bir gün Martin adında bir kütüphanecinin gönderdiği kitapla Simon'ın hayatı değişir.Kitap Peabody adlı bir gezici sirk sahibi olman adamın izlenimlerini anlatmaktadır.Peki kitap neden Simon'a gönderildi derseniz kitabın için de Simon'ın babaannesinin adı geçmektedir.


Simon kitaptaki isimleri araştırmaya başlar ve ailesindeki kadınların 24 Temmuz da öldüğünü fark eder.Kız kardeşine de böyle olabileceğini düşünen Simon bu lanetten nasıl kurtulacağını düşünmeye başlar.    

''Cesur ol.Mutlu kadınlar nazik ruhlara iyi gelir.''
Herkese merhaba Kitap Vampirlerinin 12.turuna misafir oldum ve bu turda Martı Yayınları'ndan Kader Kitabı'nı yorumlayacağım.

Kitapta Simon adında bir kütüphanecinin ailesinde ki kızlara olan laneti öğrenmesiyle başlıyor.Ve kitapta iki hikaye birden anlatılıyor.Birinci hikaye Simon'ın hayatını ikinci hikaye Amos'un hikayesini anlatıyor.

Ne yalan söyleyeyim kitap bana o kadar etkileyici gelmedi.Tamam bazı yerleri güzeldi ama bilmiyorum kitabın içine pek giremedim belki yazım dilinden olabilir.Karakterler ise bence hepsi iyiydi.Simon'ın korumacı abi tavırlarını falan ben çok beğendim.
Ve kitabın sonuna gelecek olursak biraz kesilmiş gibi oldu yani benim bazı sorularım cevapsız kaldı.


''Belki de bir daha asla bu kadar eski ve içinde beni fısıldayan bir kitaba dokunamayacağım...''
Puanım:

2 yorum:

 1. bir kitap aşığı olarak sizi tesadüfen buldum. çok başarılı bir blog olmuş elinize sağlık. amatör olarak yaptığınız bu blogdan para kazanmak isterseniz lütfen irtibat kurun. saygılar.
  tuncmert1515@gmail.com

  YanıtlaSil
 2. Merhaba ;

  Bloğunuzu ilgi ile takip ediyorum. Çok faydalı içerikler paylaşıyorsunuz. Bloğunuz'dan para kazanmak için %50 Komisyon ile İnstaKitap Setine Satış Ortağı Olabileceğinizi Biliyor Musunuz ? https://goo.gl/iLiflK

  İnstakitap İnstagram üzerinden para kazanmanın kitabı para kazanmanın tüm metotları, butik açmak, satış yapmak, takipçi artırmak, 4 ayrı kazanç metodu.
  Herkese hitap eden yöntemler, sürekli güncellenen tedarikçiler, hepsi 3'lü kitap setinde. Sitemize gelen 100 ziyaretçiden 1'i sipariş veriyor.

  Sizi de satış ortaklarımız arasında görmekten memnuniyet duyarız.

  YanıtlaSil